Ramazan Bayramı 2017 ve Kurban Bayramı 2017 ne Zaman – Türkiye

Ramazan Bayramı ne zaman, Türkiye’de? (tahmini)

Ramazan Bayramı ne zaman 2017 – Pazartesi, Haziran 26, 2017

Kurban Bayramı, Kurban Bayramı olarak da bilinir. Bu üç gün tatil Müslümanlar tarafından her yıl kutlanmaktadır. Zilhicce 10 üzerinde oluşur. Uluslararası takvim tarihleri yaklaşık olarak 11 gün her yılın başında sürüklenen yıldan yıla değişir.

Gelenek ve yöntemler:

Erkek, kadın ve çocukların Bayram namazı Eidgah veya cami olarak bir açık waqf alanında büyük bir cemaat gerçekleştirmek için onların en iyi giyim giysi bekleniyor. Varlıklı Müslümanların göze, onların en iyi Helal evcil hayvanlar kurban (genellikle bir inek, aynı zamanda bir deve, keçi, koyun veya ram bölgeye bağlı olabilir) İbrahim’in tek oğlunu kurban istekli bir sembolü olarak. Kurban hayvanlar aḍḥiya, olarak adlandırılan, belirli yaş ve kalite standartlarını karşılamak zorunda, yoksa hayvan kabul edilemez bir kurban olarak kabul edilir. Bu gelenek, bayram sadece iki günde 100 milyondan fazla hayvan katliamı için hesapları. Pakistan tek başına yaklaşık 10 milyon hayvanlar üzerinde 3 milyar ABD Doları maliyet bayram günlerinde kesilen.

Kurban Bayramı ne zaman, Türkiye’de? (tahmini)

Kurban Bayramı ne zaman 2017 – Cuma, Eylül 1, 2017

Şevval ilk gün Ramazan Bayramı olduğunu. Şevval İslami kameri takvimin 10 ay. Ramazan Bayramı Ramazan ayının sonundan sonra ilk günüdür. Ramazan sonuna işaretleme yıllık Müslüman festival, hediye alışverişi ve bir festival yemek içeren.

Eid al-Bayramı için önemli noktalar:
Mutluluk göstermek için
Mümkün olduğu kadar olduğu kadar sadaka vermek
Yerel Mescid içinde Fajr dua etmek
Ramazan salaat için erken gitmek
Açık alanda pozisyonları okumak için.
Bayram namazı yaya devam
Allah’ın veya herhangi bir şey İslam açısından önce ve sonra Ramazan Salaat hatırlıyorum kelime dışında tek kelime konuşma. Sen-ebilmek konuşmak Mescidi, cami ya da dua ettiğini başka bir yerde bıraktım bir kez
Eid Mubarak diğer Müslümanlar için söyle
Müslümanlar ezberden kısık bir sesle içinde aşağıdaki sözler Bayram namazı için giderken: Allāhu Akbar, Allāhu Akbar, Allāhu Ekber. Lā ilāha illà l-Lāh wal-Lāhu Ekber, Allahu Ekber walil-Lāhi l-ḥamd. Problem çözme, bayram evine geldiklerinde veya Imam faaliyetleri başlar bir kez sona erer.
Müslümanlar için ve dua alanlarına ayrı yolları kullanmak için tavsiye edilir.
Kadınlar bayram namaz katılmaya teşvik edilmektedir
Hiç Eid al-Fitr üzerinde oruç

Mutlu Ramazan Bayramı 2017 ve Kurban Bayramı 2017


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *